mandag, 23 september 2019 10:15

Deltagerlisten i Mesternes Mester tar form

Av
I ÅSGÅRDSTRAND: 11. og 12. oktober er det duket for spennende oppgjør i Åsgårdstrand. Der skal det avgjøres hvem som er mesterne over alle de andre mesterne. I ÅSGÅRDSTRAND: 11. og 12. oktober er det duket for spennende oppgjør i Åsgårdstrand. Der skal det avgjøres hvem som er mesterne over alle de andre mesterne. FOTO: Morten Jensen
Det er drøye to uker til Mesternes Mester i Åsgårdstrand, og hvilke lag som skal kjempe om tittelen og kongepokalen, begynner å bli klare.

Det tegner til å kunne bli 30 lag som skal kjempe om å bli årets «Mesternes Mester». 23 lag er per i dag påmeldt, mens de resterende lagene er inviterte og har noen dager på seg til å bekrefte deltagelse.

Mesterskapet foregår i Åsgårdstrand fredag 11. og lørdag 12. oktober, og det hele avsluttes med seilsportens store årsfest på Sjømagasinet på Tjuvholmen i Oslo med premieutdeling – ikke bare for Mesternes Mester, men også for seilsportsligaen. Det blir også kåring av Årets Seiler, Årets Juniorseiler, Årets Trener og Årets Ildsjel – og tildeling av Christian Radichs Ærespris og seilforbundets hederstegn.

Alle kan være med poå festen – påmelding kan du gjøre her.

Lagene i Mesternes Mester er så langt disse:

J/70 - gull-laget i NM: 

Thomas Nilsson. KNS - resten av laget ukjent

LASER RADIAL - gull-laget i NM

Uffe Tomasgaard, Drøbaksund - Amalia Wang, KNS - Jeppe Nilsen, KNS - Vilde Pollen, KNS

WASZP - gull-laget i NM

AlexanderDahl Høgheim, Ran - Simen Guldberg, Ran - Martin  Hope, Bergen - Sivert Fredrik Svane With, Asker

SNIPE - gull-laget i NM

Jostein Grødem, Åsgårdstrand - Karen Kristiansen, Åsgårdstrand - Asbjørn Grødem, Åsgårdstrand - Trym Markussen, Åsgårdstrand

KILLING - gull-laget i NM

Anette Melsom Myhre, Oslofjorden - Magnus Hedemark, Oslofjorden - resten av laget ukjent

12,5 KVM - gull-laget i NM

Kristian Haahjem, Ålesund – resten av laget er ukjent

OPTIMIST GUTTER - gull-laget i NM

Balder Støen, Nesodden - Vetle Støen, Nesodden - Emil Forslund, Nesodden - Vincent Vasker, Nesodden

11:MOD - gull-laget i NM

Dag Usterud, Brevik - Terje Sorteberg, Asker - Fredrik Honningsvåg, KNS - Nils Petter Hovemoen, Brevik

FINNJOLLE - sølv-laget i NM

Reidar Fosse, Asker - Marthe Bjerkåsholmen, Asker - Linnea Ejdfors, Asker - Pål Brudevoll, Drammen

EXPRESS - gull-laget i NM

Fabian Spone, KNS - Pelle Horn Johannessen, KNS - Lars Horn Johannessen, Asker - sistemann er ukjent

DAMER (SNIPE) - sølv-laget i NM

Marthe Enger Eide , Bærum - resten av laget er ukjent

ORCIi - gull-laget i NM

Torkjel Valland, Bergen - resten av laget er ukjent.

GRIMSTADJOLLE - gull-laget i NM

Georgios Nikoltsis, Grimstad - Vidar Ljungstrøm, Grimstad - August Austefjord, Grimstad - Kamilla Austefjord, Grimstad

SNIPE MASTER - gull-laget i NM

Mads Truelsen, Bæru - resten av laget er ukjent

BB 11 - gull-laget i NM

Pål Persen, Asker - Sondre Børresem, Kragerø - Runar Borge, Brevik - Einar Berg, Horten

LASER STANDARD - gull-laget i NM

Hermann Tomasgaard, KNS - resten av laget er ukjent

LASER RADIAL DAMER - gull-laget i NM

Line Flem Høst, KNS - Tiril Hartvedt Bue, KNS - Celite T. Herud, KNS - Imogen Sills

OPTIMIST JENTER - bronse-laget i NM

Liva Løset Eriksen, Sandefjord - resten av laget er ukjent

LASER 4.7 - gull-laget i NM

Ida-Linn Vittersø, Tønsberg - resten av laget er ukjent

MELGES 24 - sølv-laget i NM

Hermann Horn Johannessen, KNS - Stian Rørvik, Tønsberg - Malin Sundelin Rørvik, Tønsberg - Jan Fredrik Dyvi, KNS

2.4 MR - bronse-laget i NM

Trond Sverre Førde, Bærum - venter på bekreftende deltagelse i MM

SHORTHANDED - gull-laget i NM

Kristian Skøyen, Tønsberg - invitasjon nettopp sendt etter helgens NM

5.5 MR VERDENSMESTRE

Kristian Nergaard - resten av laget er ukjent

29ER VERDENSMESTRE

Mathias Berthet. KNS - Alexander Franks-Penty, KNS - Jostein Aker, Tønsberg - Jacob Undrum, Tønsberg

WILD CARD: LANDSLAG 49ER

Helene Næss, Tøsnberg - Marie Rønningen, Tønsberg - Mads Mathisen, Risør - Tomas Mathisen, Risør

WILD CARD: STUDENTENE - gull-laget i studentmesterskapet

Henrich Bucher, NTNUI - Simen Sandseter, Trondhjem - Joakim Krogh Fevang, NTNUI - Even Eide Onstad, Florø

WILD CARD: EXPRESS - potensiell NM-vinner*

Trygve B. Leergaard, Oslo - venter på bekreftende deltagelse i MM

WILD CARD: TØNSBERG SEILFORENINGS JUNIORLAG I SEILSPORTSLIGAEN

 - venter på bekreftende deltagelse i MM

WILD CARD: LANDSLAG RS:X

Sebastian Wang-Hansen, KNS - venter på bekreftende deltagelse i MM

WILD CARD: LANDSLAG NACRA 17

Nicholas Fadler Martinsen, KNS - Martine Steller Mortensen, KNS - venter på bekreftende deltagelse i MM

Ingen av medalje-vinnerne i NM i Oselvar, Knarr, Andunge og IF hadde anledning til å stille i MM. Heller ikke tittelforsvarerne fra 2018 kunne delta i år.

*I NM for Express er en appell-sak fortsatt under behandling, og går den i favør av Trygve B. Leergaard, vil han og laget hans bli vinnere av NM i Express.