MesternesMester

MesternesMester

tirsdag, 04 oktober 2022

Espen Guttormsen, Asker Seilforening

Written by
Espen Guttormsen var med å ta sølv i ORCi kl A&B, og han stiller som stand in for skipper Calle Andersen som er forhindret fra å delta i Mesternes Mester.            Lag: ORCi KL A&B Espen Guttormsen, Asker Seilforening (1966) Mannskap: Cathrine Andersen, Asker (1964) Mannskap: Thomas Guttormsen, Drøbaksund (1969) Mannskap: Eilert Kamfjord, Tønsberg (1980) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM Ingen NM-TITLER 2021: Shorthanded stor klasse INTERNASJONALE MEDALJER 1988: VM-gull i Minitonn 1987: VM-bronse i Minitonn
BEKREFTET PÅMELDT. Christoffer Sørlie vant bronse i årets NM i ILCA 7 og representerer denne klassen i Mesternes Mester.                                          Lag: ILCA 7 Christoffer Sørlie, Fredrikstad Seilforening (2000) Mannskap: Markus Hammerø Hagen, Stavanger (2000) Mannskap: Søren Homme Håland, Stavanger (2006) Mannskap: Anders Lindmark, Stavanger (2001) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM Ingen NM-TITLER Ingen INTERNASJONALE MEDALJER 2016 VM-sølv i Zoom8 TRANSLATE with x English Arabic Hebrew Polish Bulgarian Hindi Portuguese Catalan Hmong Daw Romanian Chinese Simplified Hungarian Russian Chinese Traditional Indonesian Slovak Czech Italian Slovenian Danish Japanese…
onsdag, 21 september 2022

Marie Butler Wang, Tønsberg Seilforening

Written by
BEKREFTET PÅMELDT. Marie Butler Wang vant bronse i NM i WASZP, og i da ingen av medaljørene foran henne hadde anledning til å stille, er det Marie som skal representere WASZP-klassen i MM.                                                    Lag: WASZP damer Marie Butler Wang, Tønsberg Seilforening (2004) Mannskap: Fredrik Harlem, KNS (2005) Mannskap: Eira Nilsson, KNS (2003) Mannskap: Mikal Tveita, Åsane (2004) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM Ingen NM-TITLER Ingen INTERNASJONALE MEDALJER Ingen TRANSLATE with x English Arabic Hebrew Polish Bulgarian Hindi Portuguese Catalan Hmong…
mandag, 19 september 2022

Ragna Agerup, Kongelig Norsk Seilforening

Written by
BEKREFTET PÅMELDT. Ragna Agerup og laget hennes tok en meget sterk NM-tittel i et svært kompetetivt J/70-felt i Tønsberg under friske vindforhold.                                              Lag: J/70 Ragna Agerup, Kongelig Norsk Seilforening (1995) Mannskap: Lillan Agerup, KNS (0000) Mannskap: Halvor Albjerk-Hamran, KNS (0000) Mannskap: Marie Lothe, KNS (0000) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM Ingen NM-TITLER 2022: J/70 2013: 29er 2010: Optimist piker INTERNASJONALE MEDALJER 2017: VM-gull i U23-VM i 49er FX 2017: EM-gull i U23-VM i 49er FX 2015: EM-bronse i U23-EM i 49er FX TRANSLATE with…
mandag, 19 september 2022

Jenny Skirstad Pollen, Bærum Seilforening

Written by
BEKREFTET PÅMELDT. Årets mesterskap i 29er-klassen manglet et fattig lag for at mesterskapet skulle bli et offisielt NM. NSF har imidlertid gitt klassen og mester Jenny Skirstad Pollen et wild card til Mesternes Mester.                                              Lag: 29er Jenny Skirstad Pollen, Bærum Seilforening (2004) Mannskap: Julie Sverdrup, Bærum (2004) (bare lørdag) Mannskap: Anine Halstensen, Bærum (2004) Mannskap: Ole-Petter Pollen, Moss (1966) Mannskap: Jørn-Erik Ruud, Moss (1969) (bare fredag) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM Ingen NM-TITLER Ingen INTERNASJONALE MEDALJER Ingen TRANSLATE with x English Arabic Hebrew Polish…
tirsdag, 13 september 2022

Petter Strømme, Milde Båtlag

Written by
BEKREFTET PÅMELDT. Petter Strømme vant bronse i årets NM i Oselvar, og for første gang stiller en representant for Norges eldste regattaklasse opp i Mesternes Mester.                                         Lag: Oselvar Petter Strømme, Milde Båtlag (1974) Mannskap: John Øyvind Tollevik Garvik, Ran (2002) Mannskap: Tinus Strømme, Ran (2004) Mannskap: Tiliam Strømme, Ran (2004) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM Ingen NM-TITLER Ingen INTERNASJONALE MEDALJER Ingen TRANSLATE with x English Arabic Hebrew Polish Bulgarian Hindi Portuguese Catalan Hmong Daw Romanian Chinese Simplified Hungarian Russian Chinese Traditional Indonesian Slovak Czech Italian Slovenian…
BEKREFTET PÅMELDT. Anette Melsom Myhre er den mestvinnende i dame-NM gjennom tidene, og hun vant årets mesterskap også. Hun er også en god shorthanded-seiler og ble vinner av tittelen Årets shorthanded-seiler i 2020.                     Lag: Dame-NM Anette Melsom Myhre, Kongelig Norsk Seilforening (1988) Mannskap: Tine Oldereid Simensen, Oslofjorden (1991) Mannskap: Mari Sveen, Oslofjorden (1989) Mannskap: Andreas Myhrvold, Oslofjorden (1987) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM 2014: Sølv NM-TITLER 2022: Dame-NM 2019: Killing 2019: Dame-NM 2018: Dame-NM 2017: Dame-NM 2016: Dame-NM 2014: Dame-NM 2013: Dame-NM 2012: Dame-NM 2008: ILCA 6 2006: Europajolle INTERNASJONALE MEDALJER 2019: EM-sølv i Snipe damer 2018: VM-bronse…
mandag, 12 september 2022

Marie Rønningen, Tønsberg Seilforening

Written by
Landslaget vil som vanlig være på plass for å kjempe om kongepokalen ohg tittelen Mesternes Mester, og skipper på årets lag er Marie Rønningen.                     Lag: Landslaget Marie Rønningen, Tønsberg Seilforening (1994) Mannskap: Tiril Bue, KNS (1993) Mannskap: Jostein Aker, Tønsberg (2000) Mannskap: Henrik Begby, KNS (1994) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM Ingen NM-TITLER Ingen INTERNASJONALE MEDALJER 2021: VM-sølv i 49er FX 2020: EM-sølv i 49er FX 2019: EM-sølv i 49er FX 2018: EM-gull i 49er FX ØVRIG INFORMASJON Marie Rønningen – World Sailing profile Marie Rønningen – Star Sailors League profile
mandag, 12 september 2022

Lars Horn Johannessen, Asker Seilforening

Written by
BEKREFTET PÅMELDT. Lars Horn Johannessen tok sølv i årets NM i Andunge-klassen. Lars seiler ofte mannskap på ulike lag, men skal seile som skipper for eget lag i Mesternes Mester.                                         Lag: Andunge Lars Horn Johannessen, Asker Seilforening (1973) Mannskap: Pernille Hammernes, Asker (1973) Mannskap: Magnus Horn-Hammernes, Asker (2007) Mannskap: Harald Blom-Bakke, Asker (1972) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM 2019: Sølv 2014: Bronse 2013: Gull NM-TITLER 1998: Soling 1996: Soling 1990: Yngling INTERNASJONALE MEDALJER 2019: VM-bronse i 5.5 mR 2017: VM-gull i 5.5 mR 2016:VM-bronse i 5.5…
mandag, 05 september 2022

Dag Usterud, Brevik Seilforening

Written by
BEKREFTET PÅMELDT. Dag Usterud er en av Norges mestvinnende seilere med mange NM-medaljer og internasjonale medaljer. I 1984 seilte han Soling i OL. I år ble det sølv i 11:MOD-klassen i NM.                                        Lag: 11:MOD Dag Usterud, Brevik Seilforening (1961) Mannskap: Torgeir Pedersen, Asker (1968) Mannskap: Terje Sorteberg, Asker (1961) Mannskap: Iver Waalen, KNS (1965) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM Ingen NM-TITLER 2022: ORCi Kl A&B 2019: 11:MOD 2016: 11:MOD 2015: 11:MOD 2009: Soling 2009: 11:MOD 2007: Soling 2007: 11:MOD 2006: Soling 2006: 11:MOD 2005: Express 2004:…
BEKREFTET PÅMELDT. Lars Johan Brodtkorb har vunnet tre internasjonale medaljer – en i sølv og to i bronse i år – og det gjør ham vel verdig et wild card i årets Mesternes Mester.                                         Lag: VM-MESTER EUROPAJOLLE LAG Lars Johan Brodtkorb, Horten Seilforening (1996) Mannskap: Nora Johanne Brodtkorb, Horten (1998) Mannskap: Ahmad Alhashmi, Horten (1992) Mannskap: Ylva Brodtkorb, Horten (1970) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM Ingen NM-TITLER 2016: Finnjolle 2016: Europajolle 2014: Finnjolle 2014: Europajolle 2013: Europajolle INTERNASJONALE MEDALJER 2022: VM-bronse OK-jolle 2022: VM-bronse Europajolle 2022:…
BEKREFTET PÅMELDT. Da Eivind Melleby vant NM i Yngling, vant han sitt andre NM-gull for året. Han var også med om bord i vinnerbåten i ORCi klasse C. Det betyr at han er mer enn godt nok kvalifisert for Mesternes Mester i år!                                         Lag: Yngling Eivind Melleby, Kongelig Norsk Seilforening (1972) Mannskap: Karianne Melleby, KNS (1974) Mannskap: Sigurd Melleby, KNS (2009) Mannskap: Jacob Undrum, Tønsberg (2000) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM 2019: Bronse 2012: Bronse NM-TITLER 2019: Sølv 2014: Bronse 2013: Gull 2022: Yngling 2022: ORCi…
BEKREFTET PÅMELDT. For første gang siden 2000 da de vant OL-bronse, satte Herman Horn-Johhannessen seg sammen med laget sitt fra den gangen, Paul Davis og Espen Stokkeland, og vant årets Soling-NM.                                          Lag: Soling Herman Horn-Johannessen, Kongelig Norsk Seilforening (1964) Mannskap: Stian Rørvik, Tønsberg (1964) Mannskap: Jan Borø, KNS (1961) Mannskap: Malin Sundelin Rørvik (2001) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM 2019: Bronse 2012: Bronse NM-TITLER 2022: Soling 2013: Melges 24 2009: Melges 24 2006: Match Racing 2002: Match Racing 1999: Soling 1997: Soling 1995: Match Racing…
BEKREFTET PÅMELDT. Etter mange år uten NM i RS Feva kunne det endelig deles ut medaljer igjen, og øverst på pallen stod Philip Østli Andreassen fra Drammen.                                          Lag: RS Feva Philip Østli Andreassen, Drammens Seilforening (2006) Mannskap: Simen Hope Abel, Drammen (2004) Mannskap: Sanne Østli Andreassen, Drammen (2004) Mannskap: Jonatan Sandaker, Drammen (2003) Mannskap: Anniken Rødland, Drammen (2004) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM Ingen NM-TITLER 2022: RS Feva INTERNASJONALE MEDALJER Ingen TRANSLATE with x English Arabic Hebrew Polish Bulgarian Hindi Portuguese Catalan Hmong Daw Romanian Chinese…
BEKREFTET PÅMELDT. Bjarne Kristensen vant i år sin sjette NM-tittel i Grimstadjolle.                                          Lag: GRIMSTADJOLLE Bjarne Kristensen, Grimstad Seilforening (1961) Mannskap: Bård Sæthre, Brevik (1965) Mannskap: August Austefjord, Grimstad (1996) Mannskap: Andre Jørgen Ugland, Grimstad (1984) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM 2015: Sølv NM-TITLER 2022: Grimstadjolle 2021: Grimstadjolle 2016: Grimstadjolle 2013: Grimstadjolle 2008: Grimstadjolle 2000: Grimstadjolle INTERNASJONALE MEDALJER Ingen TRANSLATE with x English Arabic Hebrew Polish Bulgarian Hindi Portuguese Catalan Hmong Daw Romanian Chinese Simplified Hungarian Russian Chinese Traditional Indonesian Slovak Czech Italian Slovenian Danish Japanese Spanish Dutch…
tirsdag, 16 august 2022

Erik Mathisen, Risør Seilforening

Written by
BEKREFTET PÅMELDT. Erik Mathisen vant NM i 12.5 kvm på hjemmebane i 2021. I år forsvarte han tittelen på bortebane sammen med sønnen Mads.                                          Lag: 12,5 kvm Erik Mathisen, Risør Seilforening (1961) Mannskap: Anders Martin Andersen, Risør (1966) Mannskap: Tiril Mathisen, Risør (1993) Mannskap: Mads Mathisen, Risør (1993) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM Ingen NM-TITLER 2022:12,5 KVM 2021: 12,5 KVM 2001: 12,5 KVM INTERNASJONALE MEDALJER Ingen TRANSLATE with x English Arabic Hebrew Polish Bulgarian Hindi Portuguese Catalan Hmong Daw Romanian Chinese Simplified Hungarian Russian Chinese…
tirsdag, 16 august 2022

Vetle Støen, Nesodden Seilforening

Written by
BEKREFTET PÅMELDT. Vetle Støen ble norgesmester i ILCA 4 Mix og tok med det sin første NM-tittel.                                            Lag: ILCA 4 MIX Vetle Støen, Nesodden Seilforening (2006) Mannskap: Sindre Aarnæs, Bundefjorden (2006) Mannskap: Jesper Moberg, Bundefjorden (2002) Mannskap: Jens Kaastad Ørjavik, Bundefjorden (2005) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM Ingen NM-TITLER 2022: ILCA 4 INTERNASJONALE MEDALJER Ingen TRANSLATE with x English Arabic Hebrew Polish Bulgarian Hindi Portuguese Catalan Hmong Daw Romanian Chinese Simplified Hungarian Russian Chinese Traditional Indonesian Slovak Czech Italian Slovenian Danish Japanese Spanish Dutch…
BEKREFTET PÅMELDT. Sverre Langaas-Holt vant årets NM i ILCA 6 for gutter, og han vant dermed også sin første NM-tittel.                                              Lag: ILCA 6 Gutter Sverre Langaas-Holt, Kongelig Norsk Seilforening (2004) Mannskap: Nilas Goa Diab, KNS (2005) Mannskap: Carl Ferdinand Juell-Bergan, Sandefjord (2003) Mannskap: Balder Støen, Nesodden (2004) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM Ingen NM-TITLER 2022: ILCA 6 Gutter INTERNASJONALE MEDALJER Ingen TRANSLATE with x English Arabic Hebrew Polish Bulgarian Hindi Portuguese Catalan Hmong Daw Romanian Chinese Simplified Hungarian Russian Chinese Traditional Indonesian Slovak…
BEKREFTET PÅMELDT. Aron Heimonen seilte som skipper om bord i Melges 32-en «Hot Shot» og vant NM i ORCi klasse C.                                               Lag: ORCi - Kl C Aron Heimonen, Bundefjorden Seilforening (1997) Mannskap: Einar Aarnes, Bundefjorden (2004) Mannskap: Kristoffer Rosmo, Bundefjorden 1996) Mannskap: Christoffer Ronin Alveberg, Bundefjorden (1981) TIDLIGERE PALL-PLASSER I MM Ingen NM-TITLER 2022: ORCi Kl C INTERNASJONALE MEDALJER Ingen TRANSLATE with x English Arabic Hebrew Polish Bulgarian Hindi Portuguese Catalan Hmong Daw Romanian Chinese Simplified Hungarian Russian Chinese Traditional Indonesian Slovak…